FOLTERM multi

FOLTERM multi - jest cienkościennym ekranem termoizolacyjnym wykonanym z dwóch warstw niepalnej foli z zamkniętymi pęcherzykami powietrza o strukturze typu plastra miodu, pokrytej z zewnętrznych stron folią z czystego aluminium. Warstwy folii aluminiowej są dodatkowo wypolerowane i zabezpieczone przed utlenianiem. FOLTERM multi jest systemem izolacji działającym na zasadzie odbijania promieni podczerwonych. FOLTERM multi o grubości 7 mm zastępuje ok. 100mm wełny mineralnej. Jest wygodny i łatwy w montażu, ekran nie pyli i nie jest toksyczny. Nie absorbuje wilgoci z otoczenia, przez co jest odporny na rozwój grzybów i pleśni. 

 

 

 

 

 
 
   
Zastosowanie  
 

Ekrany termoizolacyjne FOLTERM układamy pasami z zakładem 50 mm - 100 mm, mocując je wstępnie do rusztu drewnianego zszywkami w odstępach co ok. 100 mm lub stalowego przy pomocy dwustronnych taśm klejących. Maty należy odpowiednio naciągnąć w trakcie montażu. Kolejne pasy ekranów należy bezwzględnie uszczelnić i dodatkowo połączyć ze sobą stosując aluminiowe taśmy klejące. Powierzchnie klejone taśmami powinny być suche oraz oczyszczone z kurzu i innych zabrudzeń. W celu uzyskania optymalnego oporu cieplnego przegrody należy zachować zamknięte pustki powietrzne z każdej strony maty. Zalecana minimalna grubość przestrzeni dylatacyjnej powinna wynosić ok. 25 mm. Ekrany termoizolacyjne FOLTERM nie mogą stykać się z elementami, których temperatura przekracza 85°C (przewody spalinowe, przewody grzewcze, itp.). W trakcie prac przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym, zwłaszcza podczas prac na dachach, zaleca się używanie okularów przeciwsłonecznych w celu zapobieżenia zjawisku lśnienia. Przykładowe zastosowanie mat oraz sposoby ich montażu przedstawiono na schematach:

 
   
Izolacja dachów Izolacja sufitu na poddaszach w budynkach mieszkalnych
   
Izolacja ścian zewnętrznych i wewnętrznych w budynkach mieszkalnych Izolacja podłóg (przy zastosowaniu desek panelowych jak i podłogi podniesionej)
pixel