FD plus

FOLTERM FD plus - należący do grupy produktów FOLTERM trójwarstwowy, cienkościenny ekran termoizolacyjny, wykonany z pianki polietylenowej o zamkniętej strukturze komórkowej, obustronnie pokrytej wysokoefektywną, refleksyjną folią metalizowaną. Podstawową właściwością ekranu termoizolacyjnego jest odbicie energii cieplnej od powłoki refleksyjnej. FOLTERM FD plus o grubości 5mm zastępuje ok. 70mm wełny mineralnej, jest wygodny i łatwy w montażu. Przeznaczony do stosowania jako izolacja cieplna w termoizolacyjnych szczelinach powietrznych, posiada również cechy wiatroizolacji i paroizolacji.

 

 

 

   
Zastosowanie  
 

Ekrany termoizolacyjne FOLTERM układamy pasami z zakładem 50 mm - 100 mm, mocując je wstępnie do rusztu drewnianego zszywkami w odstępach co ok. 100 mm lub stalowego przy pomocy dwustronnych taśm klejących. Maty należy odpowiednio naciągnąć w trakcie montażu. Kolejne pasy ekranów należy bezwzględnie uszczelnić i dodatkowo połączyć ze sobą stosując aluminiowe taśmy klejące. Powierzchnie klejone taśmami powinny być suche oraz oczyszczone z kurzu i innych zabrudzeń. W celu uzyskania optymalnego oporu cieplnego przegrody należy zachować zamknięte pustki powietrzne z każdej strony maty. Zalecana minimalna grubość przestrzeni dylatacyjnej powinna wynosić ok. 25 mm. Ekrany termoizolacyjne FOLTERM nie mogą stykać się z elementami, których temperatura przekracza 85°C (przewody spalinowe, przewody grzewcze, itp.). W trakcie prac przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym, zwłaszcza podczas prac na dachach, zaleca się używanie okularów przeciwsłonecznych w celu zapobieżenia zjawisku lśnienia. Przykładowe zastosowanie mat oraz sposoby ich montażu przedstawiono na schematach:

 
   
Izolacja dachów Izolacja sufitu na poddaszach w budynkach mieszkalnych
   
Izolacja ścian zewnętrznych i wewnętrznych w budynkach mieszkalnych Izolacja podłóg (przy zastosowaniu desek panelowych jak i podłogi podniesionej)

 

pixel