Butyl - produkcja wyrobów na bazie masy butylowej

Masa butylowa jest  wyjątkowo  odporna  na  procesy starzenia, stąd  jej  uniwersalne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Nie poddaje się korozji, nie pleśnieje i nie zawiera żadnych rozpuszczalników.  Klejone  miejsca są  natychmiastowo  uszczelniane,  a sam klej zachowuje lepkość i elastyczność, nie twardnieje i nie zmienia swojej objętości w porównaniu do mas bitumicznych, które z czasem wykruszają się i rozszczelniają klejone miejsce. Klej butylowy nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi ani związków aktywujących. Butyl można łączyć z wieloma powierzchniami  o zróżnicowanej porowatości bez potrzeby stosowania dodatkowych podkładów lub substancji klejących.
Surowiec, jakim jest masa butylowa zostaje poddany procesowi kształtowania przez prasy przemysłowe do odpowiedniej postaci m.in.: taśm butylowych o zróżnicowanej szerokości naniesionych na dowolny nośnik (aluminium, włóknina polipropylenowa, folia polietylenowa), taśm profilowanych, sznurów butylowych czy też mat filcowych z naniesioną warstwą kleju. Butyl można stosować również bez dodatkowego nośnika, jako płynną masę uszczelniającą.

Butyl ze względu na swoją wysoką elastyczność, siłę klejenia i odporność na warunki atmosferyczne jest najpopularniejszym rozwiązaniem  uszczelniającym. Wykorzystuje się go do łączenia folii i membran dachowych, uszczelniania okien dachowych i fasadowych, do produkcji taśm kominowych, dylatacyjnych,  jako środek do  izolacji  rur kanalizacyjnych, instalacji elektrycznej i naprawy pęknięć. Dzięki zachowywaniu ciągłej plastyczności doskonale sprawdza się jako materiał pochłaniający drgania i redukujący hałas znajdując szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu m.in.  dekarstwie, budownictwie czy motoryzacji. 

 

 

 PRODUKTY BUTYLOWE

    wstęgi  butylowe           taśmy uszczelniające            taśmy dekarskie             sznury butylowe    
dwustronne taśmy z najwyższej jakości mieszanki syntetycznego kauczuku; dostępne w rozmiarach z zakresu
15mm - 470mm
  samoprzylepne taśmy na bazie butylu pokryte włókniną techniczną, przeznaczone do wykonywania elastycznych uszczelnień    samowulkanizujące taśmy wykonane z plastycznej masy butylowej i folii metalizowanej, stosowane 
do elastycznych uszczelnień 
  taśmy o przekroju zbliżonym do sześciokąta  nanoszone na folię lub papier silikonowany, w wymiarach
wg zapotrzebowania klienta 
pixel